Üye Ol

Firma Adı (Şahış üyeliği için boş bırakın)
Ad Soyad
 
Telefon
GSM
Meslek
Cinsiyet
Sitemize üye olma sebebiniz?


 
Kullanıcı Adı
Ajax Indicator kontrol ediliyor..  
Şifre
 
Şifre ( Tekrar )
  
E-Mail
 
Şehir
 
İlçe
Kargo Adresi
 
Ne Tür Araçlarla İlgileniyorsunuz?
Üyelik Sözleşmesi

 İHALE İLE ARAÇ SATIN ALMA VE ALTIN ÜYELİK ŞARTLARIDIR.

 

www.pertdunyasi.com web sitesinde ihale yöntemi ile satışın gerçekleşmesine aracılık eden Pert Dünyası Hasarlı Otomotiv ( ALİ ÇAKI )  Bu sözleşmede bundan böyle Pert Dünyası olarak anılacaktır.

wwww.pertdunyasi.com web sitesi üzerinden herhangi bir araca teklif yöntemi ile almak istediği fiyatı internet üzerinden yazılı olarak bildirerek aracın ihalesini kazanan kişi yada kurum bundan böyle ÜYE olarak anılacaktır.

 

1. ALTIN ÜYE paketine sahip olabilmek için üyenin ALİ ÇAKI’ya ait QNB Finansbank TR46 0011 1000 0000 0068 8898 56 numaralı IBAN hesabına Ad soyad belirtilerek CAYMA BEDELİ açıklaması ile en az 3.000 TL para yatırması gerekmektedir.

A- 3000 TL Cayma bedelini yatıran üyeler sistemdeki ihale araçlarına maksimum 39.999 TL fiyat teklifi verebileceklerdir.

B-  5000 TL Cayma bedelini yatıran üyeler sistemdeki ihale araçlarına 40.000 TL ile 99.999 TL arasında fiyat teklifi verebileceklerdir.

C-  10.000 TL Cayma bedelini yatıran üyeler sistemdeki ihale araçlarına kısıtlamasız dilediği fiyat tekliflerini verebileceklerdir.

Üye yatırdığı parayı kazandığı ihaleden cayması ihtimaline karşı yatırdığını ve geri talep etmeyeceğini peşinen kabul eder.

 

2. Cayma bedelinin yatırılmasının ardından PERT DÜNYASI tarafından üyeye online teklif verme yetkisi verilir. Üye dilediği araca kendisine tanımlanan limitler dahilinde teklif verebilir. Üye teklif verdiği araçları kazanması durumunda tüm kazandığı araçları ödeyip satın almak durumundadır. İhalesini kazandığı herhangi bir araçtan cayması durumunda hiçbir mazeret kabul edilmeksizin CAYMA BEDELİ olarak yatırdığı paranın tamamından feragat edeceğini bu sözleşme ile peşinen kabul ve taahhüt ettiğini bildirir. 

 

3.  Paranın iadesi;

  • A- Üyenin sistemden hiçbir araç ihalesini kazanamaması durumunda;
  • B- Üye sistemden ihalesini kazandığı tüm araçların ödemelerini kendisine verilen süre zarfında eksiksiz yapması durumunda;
  • C- Üyenin ihalesi devam eden araçlarda herhangi bir teklifi bulunmaması durumunda;
  • D- Üyenin kazandığı ancak henüz Onay bekleyen veya Evrak bekleyen kategorisinde teklif süre aşımına uğramamış araçları olmaması durumunda; 

Üye sistemden İade talep formunu doldurması halinde Pert Dünyası takip eden ilk Cuma iş günü CAYMA BEDELİ olarak yatırdığı paranın tamamını parayı yatıran kişi/kurum hesabına iade edeceğini taahhüt eder.

 

4. Üye kendi üyelik hesabından verilen tüm teklif ve mesajlardan sorumludur. Üye Şifresini üçüncü şahıslara vermesi halinde doğabilecek zararlardan yine ÜYE kendisi sorumludur. 

  

5. Üye sistemde yayınlanan tüm araçlara teklif vermeden önce fiziki olarak yerinde göreceğini, dilerse boya kalınlığı ölçme cihazı ile inceleyebileceğini yada kaporta/boya ustası götürerek birlikte inceleyebileceğini, araçların üzerinden şase numaralarını okuyup tramer kayıtlarındaki geçmiş hasar kayıtlarını inceleyeceğini, araçların gray market olup olmadığını öğrenmek amacı ile mali kayıtlarını araştıracağını, sitemde yazan bilgilerin hatalı olabilme ihtimaline karşı (Model yılı, Silindir Hacmi, Yakıt türü, Vites Türü hatalı olabilir) aracı fiziksel olarak görmeye gittiğinde sistemde yazan bilgilerin doğruluğunu teyit edeceğini ve hatta aracın ruhsatını da görmek istediğini belirterek ruhsattaki bilgileri de inceleyeceğini bu bilgilerden herhangi birine ulaşamaması durumunda araca kesinlikle teklif vermeyeceğini, kesinlikle sadece ilandaki bilgiler ve fotoğraflar üzerinden teklif vermeyeceğini,  eksik yada emin olamadığı bilgiler ile teklif vererek aracın ihalesini kazanması durumunda tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu, sebep ne olursa olsun Cayma bedeli ödemeksizin aracı satın almaktan vazgeçemeyeceğini peşinen kabul ve taahhüt eder.

 

6.  www.pertdunyasi.com  web sitesinde yayınlanan tüm araçlar pert/ağır hasar kayıtlıdır. Geçmiş tramer kayıtlarında bir yada birden fazla pert/ağır hasar yada çarpma ,sel su hasarı , doğal afet , yanma hasarı  yada çalınma kaydı olabilir. ÜYE bunu bilerek teklif verdiğini kabul ve taahhüt eder. Aracın gray market olup olmadığı yönündeki mali kayıt araştırmalarını yapıp öğrenmek üyenin sorumluluğundadır. Araçların gray market olması durumunda Pert Dünyası (Ali Çakı) sorumluluk almamaktadır.

 

7. ÜYE teklif verip ihalesini kazanarak satın aldığı aracı bulunduğu adresten teslim alması yada başka birine yetki vererek aldırtması durumunda eksiksiz ve sorunsuz olarak teslim aldığını/alındığını kabul ve taahhüt etmiş kabul edilir. Pert Dünyası tarafından araçlar için ödeme bildirim  mesajı (SMS ile) gönderildiği gün 1. gün kabul edilir ve ödeme süresi 3 iş günüdür. 3 iş günü içinde ödeme yapılmayan yada yerinden teslim alınmayan araçlarda çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan ÜYE kendisi  sorumludur.  

 

8. Araç satışları Pert Dünyası'nın aracılığı ile yapılmaktadır. ÜYE araç alımına ilişkin vekaletnamesini eksiksiz olarak noterden yazdırarak info@pertdunyasi.com e-mail adresine göndermesi gerekmektedir. Araç alımı için vekaletname örneği sistem üzerinden kazandıklarım linki tıklanarak indirilebilir. Araçların noter satış masrafları ve müşavirlik ücretleri ÜYE'ye aittir (Toplamı 315 TL`dir.)  Hurda belgeli araçlarda bu ücret farklılık göstermektedir.

 

9. Pert Dünyası hasarlı araç bilgilerini ve resimlerini direkt olarak sigorta sayfalarında olduğu gibi sisteme yansıtmaktadır. Pert Dünyası araçları hiçbir şekilde yerlerinde görerek yayınlamaz. Üyelerin detaylı hasar bilgisi taleplerine araçların bulunduğu servislerden , sigorta şirketlerinden yada expertiz raporlarından edinilen bilgilerle yardımcı olunur kesin ve net bilgiler değildir.  www.pertdunyasi.com sadece teklif toplamak amacıyla geliştirilmiş bir web sitesidir. 

 

10. Araçlarda çıkabilecek park , çekici , expertiz , bandrol v.b. borçlardan ÜYE sorumludur. Araçların yedek anahtarları , stepne , kriko, bijon anahtarı, paspaslar veya aracın fabrikasyon çıkışı olmayan sonradan takılan diğer aksesuarlar/donanımlar sigortalılar tarafından alınmış/sökülmüş/eksik olabilir bu tip aksesuar/donanımlar hariç teklif veriniz. Bu tür durumlarda gereken araştırma Pert Dünyası tarafından yapılır olumsuz sonuç gelmesi halinde ÜYE herhangi bir hak talep edemez. Komisyon fiyatlarına K.D.V. Dahil değildir. Araçlara kazanılan teklif üzerinden ödeme yapılır herhangi bir vergi ödenmez. 

 

11. Kazanılan araçların sigorta şirketleri tarafından satış onaylarının oranını arttırmak amacıyla açık ihalelerde www.pertdunyasi.com sitesindeki ihaleler sigorta şirketleriyle eşzamanlı ilerlemektedir hem pertdünyası üyelerinin hemde sigorta şirketlerinin kendi üyelerinin içinde en yüksek teklif rakamı Son Teklif kısmına yansımaktadır. Son 10 dakikada pertdünyası üyelerinden teklif gelmez ise sigorta şirketinde ihale devam etse bile pertdünyası üyelerinden teklif gelmediği için ihale kapandı olarak görünmektedir. Aynı şekilde sigorta şirketinde ihale bitsede  pertdünyası üyelerinden teklif gelmeye devam ederse sistem süreyi otomatik olarak uzatmaktaıdr. Kısacası PertDünyası kendi sisteminde araçları ayrıca ihale etmektedir. Araçların noter satışı evraklarında görünen Satış Değerindeki belirtilen tutar veya fatura bedeli aracın ÜYE tarafından kazanmış olduğu tekliften  daha düşük yada daha yüksek olabilir. Satış değerleri ve fatura bedelleri sigorta şirketlerinin çalışma sistemine göre farklılık gösterebilir. 

 

12. Üye 1 adetten daha araç ihalesi kazanıp hepsinden cayması durumunda Pert Dünyası ÜYE'den her araç için 5000 TL ek olarak teminat talep edecektir. Kapalı usül ile ihale edilen araçların alınması zorunludur Üye teminatını bloke ederek vazgeçme ihtimali yoktur. Bu tip durumlarda aracı kazanan ÜYE bu problemi çözmekle yükümlüdür. Üye Pert Dünyası'ndan o aracı tekrar ihale ederek satış yapılmasını talep edebilir. Aracın daha düşük bir teklif ile başka bir üyeye satılması durumunda aradaki farkı üye karşılamakla yükümlüdür. Zararı karşılamaması halinde Pert Dünyası ÜYE'nin varsa başka bir araçla ilgili İşlemlerini (Araç teslimi , araç devri , satış evraklarının kargo edilmesi vb.) zarar karşılanıncaya kadar durdurma yetkisine sahiptir. Üye zararı karşıladığında işlemler kaldığı yerden devam eder. 

 

13. Pert Dünyasının anlaşmalı olduğu sigorta şirketleriyle yazılı sözleşmeleri vardır. Üyelerine sözleşme maddelerine uyum sağlayarak araç alımı yapmaktadır. Yaşanabilecek herhangi bir problemde ÜYE ile sigorta şirketi arasında yine aracılık yaparak Pert Dünyası sorunu çözmeye çalışır ancak bu problemde sözleşme maddeleri gereğince sigorta şirketinin lehine ise ve alıcının itirazını kabul etmiyor ise Pert Dünyası SADECE KENDİ ALDIĞI KOMİSYON BEDELİ ile sorumlu tutulabilir. Bunun dışında alıcı Pert Dünyasından başka bir bedel ödemesini talep edemez. 

 

   WWW.PERTDUNYASI.COM WEB SİTESİNE ÜYE OLARAK CAYMA BEDELİNİ GÖNDERİP ARAÇLARA TEKLİF VEREN HER ÜYE YUKARIDAKİ MADDELERİN TAMAMINI KABUL VE TAAHHÜT  ETMİŞ KABUL EDİLİR.